Otomotiv
 

Otomobil aydınlatmasındaki trendler

Otomobil Trendleri

Modern otomobil aydınlatması - küresel bir mega trend. Aydınlatma alanında yeni teknik ilerlemeler, sürücüleri en son yenilikleri aramaya itiyor. Yüksek performans, geliştirilmiş güvenlik ve akılda kalan tasarım, otomobil aydınlatmasındaki trendlerin ve araştırma çalışmalarının odak noktalarıdır.

Dünyanın otomotiv endüstrisine hizmet veren en büyük aydınlatma ürünleri tedarikçisi olarak OSRAM, teknolojik gelişmelerin en ön cephesinde yer alır.

Bir bakışta tüm trendler:

Lazer Işık

Lazer ışık: yeni ön far teknolojisi

BMW i8 ve Audi R8 LMX, lazer ön farlı ilk seri üretim araçlar olarak hemen hemen aynı zamanda piyasaya sürüldü. OSRAM, yenilikçi lazer ışık teknolojisinin geliştirilmesinde büyük bir pay sahibidir. Bu aydınlatma trendi, ön farların tasarımı ve performansında yeni ufukların kapısını ardına kadar açıyor.

Trend: Ön farlar için lazer ışık
Lazer Işık

µAFS LED ön farlar

Son üç yılda bir araştırma projesinde akıllı ve yüksek çözünürlüklü bir ön far geliştirildi. Bu ön far, sürüş ve hava koşullarını sürekli olarak analiz ediyor. Böylece uyarlamalı ileri aydınlatmaya yeni bir boyut kazandırıyor. OSRAM, genel yönetici ve araştırma ittifakının bir parçası olarak akıllı ve yüksek çözünürlüklü LED ön farlar için temel geliştirme sürecini başarıyla tamamladı.

Trend: µAFS LED ön farlar
OLED panel aydınlatma

LED'in geliştirilmiş hali olarak OLED panel aydınlatması

OLED (organik LED), LED'in teknik açıdan geliştirilmesiyle elde edilmiştir. Homojen ışık dağıtımlı, farklı renkte ışık ve tamamen esnek tasarımlı panel radyatörler, otomobil aydınlatmasının geleceğini oluşturuyor. Böylece iç ve dış aydınlatmada çok sayıda seçeneği mümkün hale getiriyor.

Trend: OLED - son teknoloji ürünü panel aydınlatması
Viraj içi aydınlatma farları

İlk LED'li Viraj içi aydınlatma farları

Dinamik Viraj içi aydınlatma ön farları: gelecekte yepyeni bir teknolojik seviyede. Şimdiye kadar mekanik tertibatın ön far aksamının bir kısmını veya tamamını hareket ettirmesi gerekiyordu. Bu artık geçmişte kaldı. LED teknolojisi sayesinde, Gelişmiş Ön Aydınlatma Sistemleri (AFS) gibi yenilikler artık geçmişe kıyasla daha basit biçimde uygulanabilmektedir.

Trend: ilk LED'li Viraj içi aydınlatma farları
Esnek OLED

Araç aydınlatması için esnek OLED

OLED teknolojisi, ışık kaynaklarında yepyeni tasarım seçeneklerini ortaya çıkarıyor. Şu anda OSRAM'ın da yer aldığı R2D2 projesi, otomotiv sektöründeki müşterilerin ilgisini çekiyor.

Trend: Araç aydınlatması için esnek OLED'ler

Otomotiv Araçları

Heyecan verici interaktif OSRAM araçlarını keşfedin

Daha Fazla Bilgi