Otomotiv
 

İlk LED'li Viraj içi aydınlatma farları

Akıllı araç aydınlatması için büyük fırsatlar

Viraj içi aydınlatma farları

Modern LED teknolojisi, otomobil aydınlatmasında teknolojik devrimi tetikledi: bükülebilir ışık kaynaklı ön farlar. "Araç çevresi ışıkları" bazı lüks araçlarda zaten bulunmaktadır. Kısa süre öncesine kadar, viraj aydınlatması sağlamak için mekanik tertibatın ön far aksamının bir kısmını veya tamamını hareket ettirmesi gerekiyordu. Bunun gibi karmaşık yapılar geçmişte kaldı. LED teknolojisi sayesinde, bu tür Gelişmiş Ön Aydınlatma Sistemleri (AFS) daha basit biçimde uygulanabilmektedir.

LED'li gelecek: OSRAM Ostar Headlamp Pro

Almanya'nın Regensburg şehrindeki ileri teknoloji birimi OSRAM Opto Semiconductors, yeni OSRAM Ostar Headlamp Pro ile ilk kez sadece bu uygulamaya özel bir LED bileşeni geliştirdi.

Yeni çoklu çip LED'in beş çipi birbirinden bağımsız olarak kumanda edilebilmekte, dolayısıyla sürüş durumlarına ve yolu kullanan diğer sürücülerin konumlarına göre esnek biçimde açılıp kapatılabilmektedir.

Araç sürücüsü için güvenlik

Akıllı LED far sistemleri otomobil sürücülerine yol kenarında veya yaklaşan araçlar varken bile optimum görüş sağlamak suretiyle, olası kazalara karşı daha iyi koruma sunar. Birbirinden ayrı olarak kumanda edilebilen beş çip sayesinde, yolu kullanan birden fazla sürücü görünmez hale gelebilirken aracın hemen önündeki alan yine de tamamen aydınlatılır.

Otomotiv Araçları

Heyecan verici interaktif OSRAM araçlarını keşfedin

Daha Fazla Bilgi