Otomotiv
 

Merkezi Çevresel Simülasyon Merkezi

Bir ürünü etkileyen çevresel faktörler, ürünün özelliklerini ve fonksiyonlarını kullanım ömrü boyunca ciddi anlamda etkiler. Bu özellikleri iyileştirirken referans elde etmek için ürün davranışı, bu ürünler veya bileşenlerde zaman hızlandırması yaparak yapay yaşlandırma süreçleriyle simüle edilebilir

Akredite laboratuvarımız sayesinde ölçüm süreçlerine ilişkin küresel standartlara uyum sağlayabiliyoruz ve bu standartları garanti edebiliyoruz. Yüksek netlikteki test sonuçları, sadece süreçler kesintisiz olarak izlenerek elde edilebilir.

İndirilebilir dosya: Broşür - Yetkinlik Merkezi Herbrechtingen

DIN EN ISO/IEC 17025 ile tutarlı akreditasyon

2013'ten bu yana laboratuvarımız çevresel simülasyonlar için test laboratuvarı olarak akredite edilmiştir.

İndirilebilir Dosya: D-PL-17666-03-00 (Almanca sürümü) sertifikası (PDF) İndirilebilir Dosya: D-PL-17666-03-00 (Almanca sürümü) eki (PDF)

Laboratuvarların hizmet aralığı aşağıdaki test yöntemlerini kapsar:

İklim analizi

İklim odasında sıcaklık veya nem dalgalanmaları gibi çevresel faktörler simüle edilir ve bunların, ürünlerin işlevsel kabiliyeti üzerindeki etkileri test edilir.

Çevresel Simülasyon Laboratuvarı: İklim analizi

Korozyon analizi/gaz testleri

Endüstriyel malzemeleri, bileşenleri ve/veya sistemleri, korozif atmosferlere karşı direnci yönünden kontrol ederiz. Tuz spreyi testlerine ek olarak yoğuşma ve çeşitli kuru gaz prosedüründe zehirli gaz testlerini sunuyoruz.

Çevresel Simülasyon Laboratuvarı: Korozyon Analizleri

Titreşim analizi

Bir ürün, ürün döngüsü sırasında bazı mekanik yüklere maruz kalır. Bu durum hem nakliyeyi hem de normal çalışmayı ilgilendirebilir. Ürünün bu yükleri taşıyabilmesini sağlamak amacıyla bunlar, titreşim testleriyle test laboratuvarında simüle edilir.

Çevresel Simülasyon Laboratuvarı: Titreşim Analizi

Darbe testi yüksek G

Mekanik darbe testlerini uygulayarak, nakliye esnasında veya objelerin daha sonraki kullanımlarında meydana gelebilecek objelerin koşulları test edilmelidir.

Çevresel Simülasyon Laboratuvarı: Darbe Testi Yüksek G

Yüksek hızda kayıt

MotionPro X sistemimiz yüksek hızlı süreçlerin araştırma ve analizini mümkün kılan dinamik kayıt seçeneklerini geniş yelpazede sunar.

Çevresel Simülasyon Laboratuvarı: Yüksek Hızda Kayıt

Taşınabilir ölçüm verisi kaydı

Güvenilir ürünleri geliştirmek için sonraki kullanımdaki ürün yükleri hakkında kesin bilgiye sahip olmak önemlidir. Yerinde ve gerçek kullanımla yük ölçümleri yapılarak ilgili çevresel ve çalışma yükleri ölçülür ve analiz edilir.

Çevresel Simülasyon Laboratuvarı: Taşınabilir ölçüm verisi kaydı

Mikroskobik testler

Laboratuvarda modern mikroskop ekipmanı kullanarak test objelerinde en küçük değişiklikleri bile bulmak ve belgelemek mümkündür.

Çevresel Simülasyon Laboratuvarı: Mikroskobik Testler

Güneş ışığı simülasyonu

Güneş simülasyonu sistemimizle güneş ışığının doğal spektrumunu yeniden yaratıyoruz. Bu sayede güneş ışığı sıcaklıkla ve nemle birleştirilebilir. Bu şekilde bileşenlerin yaşlanmasını simüle edebiliriz.

Çevresel Simülasyon Laboratuvarı: Güneş simülasyonu

IP koruma sınıfı

IP koruma sınıfı kodu, katı yabancı cisimlerin girişine, tehlikeli parçalarla temasa ve su nüfuzuna karşı kasa veya muhafaza korumasını ifade eder. Farklı etki türleri ayrı IP sınıflarına ayrılmıştır.

Çevresel Simülasyon Laboratuvarı: IP Koruma sınıfı

Çevresel Simülasyon Laboratuvarı Herbrechtingen için koşullar ve şartlar

İletişim

Çevresel Simülasyon Laboratuvarı
An der Bahnbrücke, 89542 Herbrechtingen