Otomotiv
 

Ortaklar ve işbirlikleri

Aydınlatma işiniz için güçlü bir ağ

Otomobil aydınlatma ürünleri sektörünün dünya çapındaki lideri olan OSRAM, güvenilir bir ortaktır. Ürün ve hizmetlerimizle, sürdürülebilirliğe ve araç aydınlatması alanındaki sürekli gelişime değer katmaktayız. Bu sayede pazardaki gelişmeleri yakından izleyerek yeni trendleri sürekli takip edebiliyoruz.

Otomotiv sektörünün saygın birliklerine üye olan OSRAM, kampanya desteği gibi yollarla, ortaklarıyla güçlü bir işbirliği kurmaktadır.

Verein Freier Ersatzteilemarkt e.V.

VREI - Verein Freier Ersatzteilemarkt e.V.

VREI, pazarın önde gelen 50'den fazla tanınmış otomobil parçası üreticisini temsil eden bir birliktir. VREI'nın ve üyelerinin birincil amacı, servis pazarındaki tüm katılımcıların çıkarlarını temsil etmektir.

VREI üyeleri, fikir ve deneyimlerin paylaşılması için bir platform görevi gören birlik içerisindeki aktif işbirliğinden yararlanmaktadır. Atölye çalışmaları ve çalışma grupları düzenleyen birlik, bağımsız otomobil satış sonrası pazarını etkileyen güncel konulara aktif bir şekilde eğilmektedir.

Daha fazla bilgi: VREI Web sitesi (Almanca)

Araba Parçaları Ticaret Genel Birliği (GVA)

Bir sektörel birlik olan GVA, aynı zamanda Almanya'daki serbest otomobil parça toptancılarını kamu nezdinde de temsil etmektedir. Aynı zamanda, 2.000 kadar otomobil yedek parça bayisini de temsil etmektedir. 1.000'den fazla lokasyonda faaliyet gösteren 150'nin üzerinde şirket ve yaklaşık 130 otomobil parçası üreticisi birlikte temsil edilmektedir.

Gesamtverband Autoteile-Handel e.V kendisini, otomobil yedek parça pazarında adil rekabet sağlamaya adamıştır. Birliğin odaklandığı diğer alanlar ise bağımsız araç servis pazarını tüketiciler için gerçek bir alternatif olarak koruyup genişletmek ve yedek parça bayilerinin otomotiv endüstrisi karşısında eşit fırsatlara sahip olmasını sağlamaktır.

Daha fazla bilgi: GVA Web sitesi (Almanca)
Araba Parçaları Ticaret Genel Birliği
Alman Otomotiv Endüstrisi Merkez Birliği

LEPA - Avrupa Otomobil Tedarikçileri Birliği

Merkezi Brüksel'de bulunan Avrupa Otomobil Tedarikçileri Birliği (CLEPA: Comité de Liaison de la Construction d'Equipements et de Pièces d'Automobiles), küresel önem taşıyan 100'ü aşkın otomobil tedarikçisini ve 25 ulusal ticaret ve Avrupa sektör birliğini temsil etmektedir.

Birlik, inovasyonu teşvik etmek ve otomotiv endüstrisinde nitelikli istihdam olanakları yaratmak için çalışmaktadır. CLEPA aynı zamanda güvenli ve çevre dostu hareketlilik ve sürdürülebilir endüstriyel gelişim alanlarına eğilmektedir.

Daha fazla bilgi: CLEPA Web sitesi

ZDK: Zentralverband Deutsches Kraftfahrzeuggewerbe

ZDK, yaklaşık 40.000 araç servis şirketinin profesyonel çıkarlarını ulusal düzeyde temsil etmektedir. Her yıl sonbaharda gerçekleştirilen "Işık Testi", Zentralverband Deutsches Kraftfahrzeuggewerbe tarafından düzenlenmektedir. Tanınmış bir çok ortak tarafından desteklenen kampanya, geleneksel olarak Alman Ulaştırma Bakanlığının himayesinde gerçekleştirilmektedir.

Kampanya kapsamında, otomobil sürücüleri araçlarının ışık sistemlerini kampanyaya katılan atölyelerde ücretsiz olarak kontrol ettirebilmektedir. Bu şekilde Işık Testi, yollardaki güvenliğe önemli bir katkıda bulunmaktadır. OSRAM her yıl, Işık Testi haftalarının resmi ortağı olmaktadır.

Daha Fazla Bilgi: ZDK Web sitesi (Almanca)
Alman Otomotiv Endüstrisi Merkez Birliği