<strong></strong>Işığı Yeniden İcat Ediyor <br>OSRAM, CES® 2017'de

Işığı Yeniden İcat Ediyor
OSRAM, CES® 2017'de


Sanal gerçekliğe dalarak ışığı sıra dışı biçimde deneyimleyin!

Işığın geleceğini deneyimleyin!


CES® 2017, gelecekteki OSRAM'ı tanıma fırsatı sundu. "110 Yıldır Işığı Yeniden İcat Ediyor" sloganımız doğrultusunda OSRAM, ilkleri sunan bir yüksek teknolojili aydınlatma şirketidir. Şirket, hem görünen hem görünmeyen ışıkla dijital geleceği şekillendirmeyi hedefliyor.

Standımızda, Otomobil ve Opto Yarı İletken ürünlerdeki en son gelişmeler tanıtıldı. En yeni teknolojilerimizden ve üretim tarihiyle ilgili bilgilerden ilk siz haberdar olun.

Sanal gerçeklik videosuna dalarak ışığı sıra dışı biçimde deneyimleyin!

Video bağlantısına tıkladığınızda 360° video açılır. Optimum 3D deneyimi için lütfen şunlara dikkat edin:

  • iPhone: En iyi video, YouTube uygulamasında gösterilir (cihazınıza yüklü değilse lütfen yükleyin). Video bağlantısına 3 saniye boyunca basın. Ardından "YouTube'da aç" seçeneğine basın. Bu işe yaramazsa bu bağlantıyı deneyin. Videoyu bir tarayıcıda izlemek isterseniz lütfen en güncel Chrome sürümünü kullanın.
  • Android: YouTube ve Chrome en güncel Android cihazlara önceden yüklüdür. Akıllı telefonunuzun Android sürümünde YouTube yüklü değilse lütfen en güncel YouTube uygulamasını yükleyin.
  • YouTube Uygulaması: En iyi video deneyimi için VR başlığı veya Google Cardboard kullanın. YouTube uygulamasından karton simgesini etkinleştirin.
    Akıllı telefonda başınızı istediğiniz yöne doğru çevirerek videoda farklı yönlere bakabilirsiniz.
  • Masaüstü veya diz üstü bilgisayar: Videoyu bir monitörde izlemek için Chrome veya Firefox'un güncel versiyonları yüklü olmalıdır. Video ekranında fare hareketleriyle veya ekranın sol üst köşesindeki çevirme kontrolüyle 360°'ye yakın deneyim yaşayabilirsiniz. Videonun 2D versiyonunu buradan izleyebilirsiniz.
  • Dikkat edin: 360° videoları başlıkla izleyenlerde yön duygusu kaybolabilir. Bu nedenle videoyu dönen sandalye sabit bir şekilde güvenle oturarak izlemenizi öneriyoruz.

Sürücüler için gelişmiş yokuş aşağı görüş kabiliyeti ve netlik, herkesin yol güvenliğini arttırır


"OSRAM'ın otomobil aydınlatma teknolojileri, sürücülere akıllı ve şık tasarım seçenekleri sunar. Ancak daha da önemlisi, yol güvenliğini önemli oranda artırır."

Dr. Olaf Berlien, OSRAM Licht AG CEO'su

"Modern bir araçta yaklaşık 200 ışık kaynağı bulunur. Bunlardan bazılarında görünmeyen ışık kullanılır. Örneğin, akıllı çevre analizi ve yakınlık algılama sistemlerinde ve sürücü izleme sistemlerinde bu ışıklar kullanılır."

Dr. Stefan Kampmann, OSRAM Licht AG CTO'su

"Bu müthiş bir şey!"


Videoyu izleyin ve standımızdaki ziyaretçilerin tepkilerini dinleyin!

Kamera Arkası: OSRAM, CES® 2017'de: OSRAM ışığı yeniden icat ediyor. CES® etkinliğindeki kamera arkası görüntülerimizi izleyin.

Sanal otomobilimize binin!


Sanal gerçeklik (VR) macerasına katılın; video bağlantısına tıklayın ve ışığın geleceğini gösteren 3D enstalasyonu deneyimleyin!

LiDAR'ı deneyimleyin!


Görünmeyen ışık kullanan en güncel otomobil teknolojisi LiDAR (ışık algılama ve uzaklık belirleme), gelişmiş sürücü destek sistemlerinde önemli bir role sahiptir. Bu sistemler, yarı otonom veya tamamen otonom sürüş kabiliyetlerini her geçen gün bir adım ileriye taşıyor.

LiDAR sistemlerinin ürettiği lazer darbeleri, nesnelere çarpar ve nesnelere çarpan ışığı bir dedektöre yansıtır. Lazer hüzmesinin iletim süresi, nesnenin uzaklığını verir. OSRAM'ın çok kanallı lazer ışık kaynağı, araçların çevrelerinin üç boyutlu, doğru bir görüntüsünü oluşturmalarını sağlar. Böylece, bu bilgiyi uygun sürüş manevraları yapmak için kullanırlar. Aracın çevresinin doğru değerlendirilmesi, otonom sürüş güvenliğinde hayati önem taşır.

LiDAR hakkında daha fazla bilgi edinin

Lazer ışığı deneyimleyin!

Lazer teknolojisini kullanan ön farlar, otomobil aydınlatmasına yeni bir pencere açıyor. Lazerin, bugün mevcut olan diğer en iyi ışık kaynaklarından yaklaşık beş kat daha parlak olması sayesinde, bu ön farlar en iyi uzun hüzmeli far mesafesini iki katına çıkarır; böylece daha önce 300 metre olan aralık 600 metreye (2.000 fit) kadar çıkar.

OSRAM'ın enerji tasarruflu lazer aydınlatması en küçük teknoloji bileşenlerinden bazılarını içerir. Uzun hüzmeli farlara takviye olarak eklenen bu aydınlatma, BMW i8 ve BMW 7 ile seri araç üretimine de entegre edilmektedir. Bu sayede sürücü daha yüksek görüş kabiliyetine ve yol güvenliğine erişir.

Lazer ışık hakkında daha fazla bilgi edinin

µAFS ön farları deneyimleyin!

Lazer teknolojisinin yanı sıra gelişmiş pikselli ön farlar, otomobil aydınlatmasının geleceğini temsil ediyor. OSRAM, iş ortaklarıyla birlikte, birbirinden bağımsız kontrol edilebilen 1.000'den fazla pikselle küçük LED matris çipi geliştirdi.

Bunun gibi farklı LED çipleri içeren bir ön far, uzun hüzmeyle gözü yormayan daimi sürüşe imkan tanır. Araç kamerası, karşıdan gelen aracı ve yaya trafiğini algılar. Böylece yüksek çözünürlüklü LED çipleri otomatik dimleme gerçekleştirir. Bu sayede karşıdan gelen sürücülerin, yayaların ve bisikletlilerin baş bölgeleri ışık hüzmesinin dışında kalır.

Bu teknoloji, sürücüye gece en iyi ışığı sağlar ve trafikteki diğer kullanıcıları olumsuz etkilemez. Osram, bu teknolojiyi 2020'ye kadar piyasaya sunmayı planlıyor.

µAFS ön farlar hakkında daha fazla bilgi edinin

OLED arka ışıkları deneyimleyin!

Organik LED'ler (OLED'ler) arka ışıklar için en yenilikçi teknolojidir. Bu LED'ler, çok ince katmanlarda ışık üreterek tasarıma yeni perspektifler getirir. OLED'ler, açılıp kapatılabilen ışık yüzeyleri birbirine çok yakın olacak şekilde ayrılabilir. Böylece üç boyutlu gölge efektleri ve dinamik işlevler gerçekleştirilebilir.

Yakın gelecekte OLED'lerin folyo üzerinde üretilmesiyle birlikte tasarım seçenekleri çeşitlenecek. Böylelikle OLED'ler istenilen şekilde bükülebilecek. OLED teknolojisi, hem sayısız tasarım seçeneği hem de çok az enerji tüketmenin sağladığı avantajları da sunar.

OLED arka ışıklar hakkında daha fazla bilgi edinin