Otomotiv
 

OSRAM aydınlatma uzmanlığı

Otomobil performans lambalarının üç boyutu

Xenarc Night Breaker Unlimited ile daha parlak ışık

Otomobil performans lambalarının komple gücünü üç boyutlu olarak keşfedin. Yeni OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED otomobil lambaları hem ışık şiddeti, hem ışık konisi, hem de ışık rengi konusunda araç aydınlatması için yeni standartlar getirmektedir.

Otomobil performans lambalarıyla daha fazla parlaklık ve daha iyi görüş

Optimum ışık, önemli bir güvenlik faktörüdür. Yüksek güçlü otomobil lambaları, gözleri yormayan, rahat ve emniyetli sürüş sunmak için yollarda yüksek parlaklık düzeyleri ve daha iyi görüş sağlar.

Bu şekilde bir çok kazanın önüne geçilebilir. Çünkü düşük görüş, kazaların en yaygın nedenlerinden biridir.

Sanayide yapılan düzenli ışık kontrolleri, araç ışığının düzgün çalışıp çalışmadığını ve iyileştirilmesi gerekip gerekmediğini gösterir. Işık şiddeti, ışık konisi ve ışık rengi gibi özellikler belirleyici özelliklerdir. OSRAM performans lambalarının üç boyutu.

İndir: Araç ışık serisi - Katalog 2016/17 (PDF)
Night Breaker Laser ile ışık şiddeti

Birinci boyut: ışık şiddeti

Işık şiddeti: yolda daha fazla ışık için

Bir ışık kaynağından yayılan ışığın parlaklık derecesine ışık şiddeti adı verilmektedir. Bu özellik, OSRAM'ın otomobil performans lambalarında özellikle öne çıkmaktadır.

OSRAM NIGHT BREAKER LASER lambaları, standart halojen lambalara kıyasla yola %130'a kadar daha fazla ışık yayar. Bu lambalardaki ışık gücü, ağırlıklı olarak ön kısma, yani ışığın özellikle parlak ve güçlü olduğu öndeki 75 ila 100 metrelik önemli aralığa uygulanır. Bu sayede, ışık şiddeti daha üstün tepki süreleri sağlar: Yoldaki tehlikeler ve engeller daha erken ve daha net biçimde görülebilir.

Night Breaker Laser ile keskin ışık konisi

İkinci boyut: ışık konisi

Işık konisi: yol yüzeyinin gözle görülür biçimde daha iyi aydınlatılması için

Işık konisi, ön fardan yayılan koni biçimli ışığa verilen addır. Otomobil performans lambaları burada ciddi standartlar getirmektedir:

OSRAM NIGHT BREAKER LASER lambalar, standart halojen araç lambalarına kıyasla 14 metreye kadar daha uzun ışık konisine sahiptir. Bu şekilde, yol yüzeyine çok daha üstün bir aydınlatma uygulanır. OSRAM lambaları, yol yüzeyinin kenarındaki kritik bölgeler başta olmak üzere genel olarak daha iyi görüş sağlar. Bu da emniyeti arttıran bir faktördür ve sonuçta rahat ve stressiz seyahat imkanı sağlar.

Night Breaker Laser ile rahat ışık rengi

Üçüncü boyut: ışık rengi

Işık rengi: yormayan ve rahat bir sürüş için

Bir ışık kaynağından yayılan ışığın belirli bir dalga boyu ve dolayısıyla belirli bir rengi vardır. Renk izlenimini yaratan, ışığın göze dik bir açıyla girmesidir.

OSRAM NIGHT BREAKER LASER lambalar, benzer standart lambalara kıyasla %20'ye kadar daha beyaz ışık yayar. Bu sayede objeler doğal ve gerçek renkli ışıkta görünür. Bu özellik, örneğin uyarı ve işaret tabelalarında önemlidir. Hoş bir ışık efekti ve daha güçlü kontrast değerleri, aynı zamanda yormayan rahat sürüş de sağlar.